Pohledový beton

Pryč jsou doby, kdy byl pohledový beton neboli nezakrytý beton v podobě panelových staveb brán jako architektonický omyl. Dnes se pohledový beton řadí mezi nejrozšířenější stavební materiály a můžeme se s ním setkat na každém kroku, jak v interiéru, tak exteriéru. Tento typ betonu nemá v podstatě žádná omezení, co se týče tvaru a proto se těší velké oblibě u novodobých architektů a designerů. Netypické tvary v nezvyklých výškách a výjimečné uspořádání, taková je vize architektů pro realizaci staveb. V řadě případů je pohledový beton pro tyto stavby řešením kvůli technickým, ekonomickým ale i estetickým důvodům. Kterýkoliv jiný stavební materiál není možné takto rozmanitě využívat a zpracovávat.

 

Pohledový beton a jeho kvalita

Z hlediska kvality je pohledový beton možné rozdělit do čtyř skupin. Beton jakožto materiál je neustále vyvíjen a proto se setkáváme s jeho novými druhy, jako je beton s vysokou pevností, lehce zhutnitelný či samozhutnitelný beton. Díky tomu je beton možné využít v celé sféře dalších oblastí. V případě, že řešíte stavební projekty se speciálními požadavky na povrch betonové směsi, doporučujeme v rámci jejich plánování a realizace pečlivě zkoordinovat spolupráci všech zúčastněných, tj. proveditelné představy a požadavky tvůrců projektu, investorů.

Aby bylo dosaženo optimálních výsledků, je v přípravné fázi nutná konzultace a dohody s kompetentními společnostmi, respektive dodavateli bednění. Moderní stavitelství používají zejména systémová bednění, která jsou z většiny tvořena systémovými díly, čímž je dosaženo kompatibility komponentů, z čehož plyne mnoho výhod. Dochází tímto řešením k zvýšení šance, že budou samostatné díly bednění používány tak, jak mají a na druhé straně dochází ke snížení nákladů na odpisy využívaných zařízení vůči stavebnímu projektu. Navíc je systémové bednění o mnoho bezpečnější pro stavitele.

 

Naše reference

Mnoho druhů konstrukcí a stavebních metod a postupů nám v dnešní době umožňují realizovat strhující architektonické návrhy. Podívejte se na naše reference a námi realizované projekty s různými druhy provedení.

Tento designový prvek je vytvářen za pomoci:

  • Bednění
  • Betonové směsi
  • Využití barviva
  • Úpravy pohledového betonu pomocí mytí, broušení, vyhlazování, otryskávání a pemrlování
  • Impregnace, barevné lazury atd.